ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7451072
*
nr 745 1072
Spegel
'Sol', diameter: 53
Utrop:
600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 19:30:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 19:50:29
1
100 kr
2/3 14:33:06
2
300 kr
2/3 18:41:07
3
200 kr
2/3 18:41:36
3
300 kr
3/3 14:00:43
4
500 kr
3/3 14:17:55
5
550 kr
3/3 21:14:33
5
800 kr
5/3 13:56:45
6
600 kr
5/3 13:57:10
6
700 kr
5/3 13:57:25
6
800 kr
5/3 15:15:25
5
1.200 kr
5/3 17:44:22
7
900 kr
5/3 17:45:53
7
1.100 kr
5/3 17:46:55
7
1.400 kr
5/3 18:05:08
8
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
nr 745 1072
Spegel
'Sol', diameter: 53
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/2 19:50:29 | 1 | 100 kr |
2/3 14:33:06 | 2 | 300 kr |
2/3 18:41:07 | 3 | 200 kr |
2/3 18:41:36 | 3 | 300 kr |
3/3 14:00:43 | 4 | 500 kr |
3/3 14:17:55 | 5 | 550 kr |
3/3 21:14:33 | 5 | 800 kr |
5/3 13:56:45 | 6 | 600 kr |
5/3 13:57:10 | 6 | 700 kr |
5/3 13:57:25 | 6 | 800 kr |
5/3 15:15:25 | 5 | 1.200 kr |
5/3 17:44:22 | 7 | 900 kr |
5/3 17:45:53 | 7 | 1.100 kr |
5/3 17:46:55 | 7 | 1.400 kr |
5/3 18:05:08 | 8 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20